David Beckham Inspired By Respect тоалетна вода за мажи

David Beckham Inspired by Respect е нов машки мирис од брендот David Beckham, претставен во 2018 година како нова верзија на Respect изданието од 2017 година, познато по контрастите на свежи, овошни, зачински и земјени тонови. Inspired by Respect доаѓа во шишенце со ист облик како и неговиот претходник, со тоа што секое од шишенцињата е различно, бидејќи
виолетовиот “чад“, со кој е украсено стакленото шишенце, не се потворува на истиот начин. Зад композицијата на мирисот се потпишува парфимерката JulieCe Karagueuzoglou, која одбрала комбинација од јаки цитрусни ноти и интензивна лаванда за горните ноти. Ароматичниот цитрусен почеток увертира со зачински микс од каранфилче и кардамом, засладени со свеж сок од ананас. Основата допринесува за топлината, но и елеганцијата на мирисот, со комбинацијата од корен од ирис, кедар и Amberextreme молекула која обезбедува сув и дрвенест завршеток.

1,610 ден

Исчисти

Дополнителни информации

Пакување (ml, l)

,

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.