НА ПОПУСТ 17%

Day&Night Light Intense Eau de Parfum Парфем

100мл

Мириса слично на Dolce&Gabbana “Light Blue”

999 ден

Опис

Парфем кој вреди да се има во женската чанта, кој дури и на тажен и врнежлив ден, Ве разведрува и предизвикува среќа. Сочното јаболко и лесниот сицилијански лимон, додаваат енергија за дневните активности. Свежината сокриена во бамбусот се хармонизира со летните утра и додава освежување во текот на денот. Јасминот и белата роза во срцевата нота се суштината на женственоста. Длабочината на композицијата се нагласува со моќниот, но сепак топол карактер на кедарот, богатсвото на килибарот, како и со сензуалната арома на мошусот.

  • Главни ноти – Јаболко , Сицилијански лимон
  • Средни ноти – Бамбус , Бела роза , Јасмин
  • Основни ноти – Кедар , Килибар , Мошус
  • Доминантна нота – Лимон
  • Годишно време – Летен
  • Дневен/Ноќен – Дневен

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.