Dr.Konopka’s DEEP CLEANSING BODY SCURB Пилинг за тело за нормална кожа

ЧИСТЕЊЕ • ЗАТЕГНУВАЊЕ
ВОДА ОД ЖАЛФИЈА • МАСЛО ОД ЛАВАНДА • ШЕА ПУТЕР

825 ден

Опис

Сертифициран природен пилинг за тело за длабоко чистење, базиран на органското хербално масло № 54 од Др. Конопка за нормална кожа. Освен маслото, овој пилинг содржи и вода од жалфија и морска сол, кои ја прават кожата мазна и затегната.

 

99,5% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на саканите делови од телото и масирајте неколку минути, потоа темелно исплакнете.

 

СОСТОЈКИ (INCI): SODIUM CHLORIDE, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, AQUA, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SALVIA OFFICINALIS LEAF WATER*, MARIS SAL, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SACCHARIDE ISOMERATE, SORBUS SIBIRICA EXTRACT*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, MENTHA PIPERITA LEAF WATER*, MENTHA PIPERITA OIL*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER EXTRACT*, NUPHAR LUTEUM ROOT EXTRACT*, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT WATER*, ALTHAEA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, HAMAMELIS VIRGINIANA WATER*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT*, SODIUM CITRATE, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, CITRIC ACID, PARFUM, CI 77288, CI 77499, LIMONENE, LINALOOL, CITRAL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Дополнителни информации

Пакување (ml, l)

500ml

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.