Diamond Quest Друштвена игра

Следи ги трагите и најди го дијамантот!

Влези во рудникот, откопај ги скапоцените камења и најди ја локацијата на црвениот дијамант. Искористи го “рудникот” на информации за да стигнеш до целта. Подлабокото копање носи поголеми предизвици!

Уникатна логичка игра со 80 предизвици, од најлесни до најтешки.

Играњето на оваа игра ги стимулира следните когнитивни способности:

  • логика
  • концентрација
  • визуелна перцепција
  • решавање на проблеми
  • планирање
  • Возраст: 10+
  • Броj на играчи: 1
  • Број на предизвици: 80

1,790 ден

Само 1 останати во залиха

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.