Dilios Cyclamen Grey Постелнина

Постелнините се изработени од најквалитетен и густо ткаен 100% памук ранфорс со природен и мек допир.

*Единечниот сет е составен од навлака за јорган 155×215 cм, 1x навлака за перница 50×70 см и долен чаршав 155×220 cм

*Дуплиот сет се состои од навлака за јорган 200×220 см, 2x навлаки за перници 50×70 см и долен чаршав 220×240 см

1,700 ден2,200 ден

Исчисти

Опис

  • 100% памук
  • Меки и нежни на допир
  • Се перат во машина на 40°C
  • Навлаката за јорган се затвора со пластички копчиња, додека навлаките за перница се затвораат како плик
  • Пропустливост
  • Оеко-Текс сертификат кој го потврдува отсуството на штетни супстанции од сите материјали од сетот

Дополнителни информации

Димензии

,

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.