Дневникот на едно шмокле

Еден ден ќе станам славен, ама сега засега сум заглавен во основно школо со еден куп морони.

Не е лесно да си дете. А тоа најдобро го знае Грег Хефли, кој сега е шесто одделение во училиште во кое малите и слаби деца ги делат ходниците со деца кои се повисоки, позлобни и кои веќе се бричат.

Во Дневникот на едно шмолке, авторот и илустратор Џеф Кини нè запознава со еден неверојатен херој. Како што вели Грег во својот дневник: Така што немојте да очекувате многу-многу да се лигавам: „драг дневнику“ ова, „драг дневнику“ она…

А ние имаме среќа да уживаме во многу неочекувани и смешни ситуации, зашто она што Грег Хефли вели дека нема да го направи и она што всушност го прави се две многу различни работи.

  • Автор: Џеф Кини
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-230-644-5
  • Година на издавање: 2019
  • Број на страни: 228
  • Димензии: 140/210
  • Корица: Мека
  • Јазик: Македонски

360 ден

На залиха

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.