Дневникот на едно шмокле (правилата на Родрик)

Немојте никако да го прашате Грег Хефли како го поминал летниот распуст, зашто дефинитивно не сака да зборува за тоа.

Со почетокот на новата школска година, Грег одвај чека да ги остави изминатите три месеци зад себе… а особено една случка.

За жал, неговиот постар брат Родрик ја знае случката што Грег не сака да се расчуе. Ама тајните знаат да испливаат на површина… особено кога е вмешан и еден дневник.

  • Автор: Џеф Кини
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-230-651-3
  • Година на издавање: 2019
  • Број на страни: 228
  • Димензии: 140×210
  • Корица: Мека
  • Јазик: Македонски

360 ден

На залиха

Опис

 

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.