DR. BROWN’S PreVent Сет од две цуцли лажливки

595 ден

Опис

Креирани од детски стоматолог да спречат проблеми со забчињата. Со патентиран канал на цуцлата кој се отвара како што бебето цица и се намалува притисокот во устата на бебето. Овој притисок што се ствара при цицање може да создаде проблеми со забите.

Цуцлат свети во темница за полесно да ја најдете и Вие и бебето. Многу лесно се полни, само изложете го на светлина делот од цуцлата што свети. Направена од безбедни, нетоксични материјали.

Формата на целосната цуцла е заоблена за да нема контакт со лицето на бебето, односно да не пречи на носето.

Вклучува:

-две сини цуцли лажливки 12+ месеци

Не содржи БПА

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.