DR. BROWN’S PreVent Сет од две цуцли лажливки

Две розеви цуцли лажливки 6-12 месеци

450 ден

Опис

Креирани од детски стоматолог да спречат проблеми со забчињата. Со патентиран канал на цуцлата кој се отвара како што бебето цица и се намалува притисокот во устата на бебето. Овој притисок што се ствара при цицање може да создаде проблеми со забите.

Формата на целосната цуцла е заоблена за да нема контакт со лицето на бебето, односно да не пречи на носето.

Вклучува:

-две розеви цуцли лажливки 6-12 месеци

Не содржи БПА

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.