Dr. Konopka’s ANTI-HAIR-LOSS СЕРУМ ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА

ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ • ЗАЈАКНУВАЊЕ
МАСЛО ОД ЛАВАНДА • МАСЛИНОВО МАСЛО • МАСЛО ОД АМАРАНТ

370 ден

Опис

  • Главни активни состојки – Масло од амарант , Масло од лаванда
  • Амбалажа – Мека пластика
  • Линија на производи – Anti Hair-Loss
  • Тип на производ – Серум за коса
  • Дејство / Ефект – Зајакнување (Strengthening) , Против опаѓање (Anti-Hair-Loss)
  • Сертификати – Vegan Society , BDIH COSMOS NATURAL
  • Дополнителни активни состојки – Масло од макадамиа , Масло од јојоба , Маслиново масло , Масло од чајно дрво , Арганово масло
  • Земја на потекло – Естонија
  • Максимален рок на траење – 36 месеци
  • Брендови – Dr. Konopka’s

Овој природен серум ги содржи сертифицираните органски масла N37 и N52 на Др. Конопка кои ги хранат корените на косата. Органското масло од амарант го храни скалпот со антиоксиданти, додека пак органското масло од лаванда ги враќа природната еластичност и сјајот на косата. Специфичната композиција на состојки на овој серум се бори против губењето на косата.

 

99% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL.

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од серумот на влажен скалп по шампонот и масирајте. Не е потребно плакнење. За најдобри резултати, употребувајте го во комбинација со шампонот и регенераторот од истата линија.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, CARRAGEENAN, ARCTIUM LAPPA ROOT EXTRACT*, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) PEEL OIL*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, COFFEA ARABICA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, VITIS VINIFERA SEED OIL*, PERSEA GRATISSIMA OIL*, TOCOPHEROL, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.