DR. WOLZ Vitalkomplex Сируп

Vitalkomplex Dr. Wolz е научно тестиран концентрат на микронутриенти со широк спектар на секундарни фитохемикалии од овошје и зеленчук дополнети со одредени минерали, витамини и елементи во трагови.

тој е погоден за деца и возрасни кои поради различни причини, јадат премалку овошје и зеленчук. Наменет е и за помлади и за постари лица поради неговата заштитна функција на клетките и содржаните антиоксидантни супстанции.

Идеален сируп за  пациенти по болести или операции, жени за време на бременост и доење, постари лица,секој што е подложен на стрес во секојдневниот живот или на работа, децата во периодот на раст…

Пакување 500мл

Дневно 20мл се разредува со половина чаша вода или сок. Децата земаат половина количина.

1,820 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.