AURA DUO SHADER BRUSH Дуо четка за нанесување на сенка

190 ден

Опис

Дуо четка за нанесување на сенка

Совршен прибор за разубавување на вашите очи. На едниот крај се наоѓа четкичка чии природни и исклучително нежни влакна кои се групирани во форма слична на врвот на молив поради што е позната и како pencil brush. Токму овој облик овозможува прецизно и концентрирано нанесување на пигменти во пределот на капакот, преминот околу окото, како и покрај самиот раб на трепките.

Идеална е за ублажување на острите премини помеѓу ајлајнерот, моливот за очи и аплицираната сенка.

Четкичката која се наоѓа на другиот крај е формирана од природни и многу густо спакувани влакна. Одлична е за нанесување на сенки и пигменти преку поголеми површини на очните капаци. Исто така, служи за убаво сенчање, односно за постигнување на soft look. Duo shader brush се препорачува за постигнување на ефектот smokey eyes.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.