EAGLE LOOK КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ ЗА ЗАТЕГНУВАЊЕ ЗА МАЖИ

30мл

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД СИБИРСКИ КАВИЈАР • КОФЕИН • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

780 ден

Опис

Оваа околуочна крема има силен подмладувачки ефект. Се бори со последиците од напорна работа, или недостаток на сон и прави да изгледате видливо помлади и посмели.

Екстрактот од кавијар има длабинско подмладувачко дејство на кожата, ефективно помага да се намалат брчките, да се минимизира подуеноста и да се активира обновата на кожата. Органскиот екстракт од дива скандинавска капина ја хидрира и тонира кожата. Чистиот кофеин е силен антиоксидант кој дава енергетско хранење на кожата, отстранувајќи ги знаците на стрес и замор. Заедно со хиалуронската киселина и пантенолот, ефективно ги намалуваат темните кругови и ја затегнуваат и изедначуваат околуочната регија. Активната формула е со селективни дејства, бидејќи е создадена да задоволи специфични потреби на машката кожа.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Наутро, или навечер нанесете мала количина на околуочниот предел, користејќи деликатни, натапкувачки движења. Погодна за секојдневна употреба.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.