NATURA SIBERICA ANTI-DANDRUFF ШАМПОН ПРОТИВ ПРВУТ

ПРОТИВ ПРВУТ • СМИРУВАЊЕ
СИБИРСКИ МОВ • ОБЛЕПИХА • ЕКСТРАКТ ОД ШИШАРКА

 

400мл

605 ден

Опис

Овој нежен шампон против првут, е специфично формулиран за прецизно да се грижи за сензитивниот скалп и да ја намали појавата на првутот. Дивиот сибирски мов, која ја содржи уникатната усниска киселина, е природен и ефективен антисептик. Заедно со Арктичкиот пелин го спречуваат првутот, истовремено правејќи ја косата мека и свиленкаста. Нежната формула на овој шампон збогатена со растителни амино-киселини ефективно ја чисти косата и спречува сувост.

96,8% состојки од природно потекло сертифицирано согласно со стандардот од ICEA

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете шампон на влажна коса, масирајте и исплакнете темелно со чиста, топла вода. Повторете повторно доколку е потребно.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCOYL ISETHIONATE, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, PINEAMIDOPROPYL BETAINE ᵖˢ, HIPPOPHAE RHAMNOIDESAMIDOPROPYL BETAINEHR, GUAR HYDROXYPROPYL TRIMONIUM CHLORIDE, CETRARIA NIVALIS EXTRACT, ARTEMISIA VULGARIS EXTRACT, PINUS PUMILA NEEDLE EXTRACT ʷʰ, PICEA OBOVATA NEEDLE EXTRACT ʷʰ, JUNIPERUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACT ʷʰ, URTICA DIOICA LEAF EXTRACT*, GLYCERIN, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER EXTRACT*, ALTHAEA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, HYPERICUM PERFORATUM FLOWER EXTRACT*, SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, GYPSOPHILA PANICULATA ROOT EXTRACT, ARCTIUM LAPPA ROOT EXTRACT*, PIROCTONE OLAMINE, CITRIC ACID, SODIUM CHLORIDE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CI 75810

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.