NATURA SIBERICA VOLUME & NOURISHMENT ШАМПОН ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА

605 ден

Опис

Овој шампон, на база на Хидролат од сибирска шишарка и нуди прекрасен волумен на вашата коса. Богат со амино киселини, хидролатот од диво набраната шишарка го прочистува скалпот, ја зајакнува и ја обновува оштетената коса. Вашата коса ќе се чуствува јака, мека како свила и полна со волумен!

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, DECYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, PINUS PUMILA NEEDLE WATER WH*, PULMONARIA OCINALIS EXTRACT*, ABIES SIBIRICA NEEDLE EXTRACTWH*, HESPERIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTWH*, CORTUSA MATTHIOLI FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTWH*, SAPONARIA OCINALIS ROOT EXTRACT*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, SILYBUM MARIANUM EXTRACTWH*, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.