Fantinel Borgo Tesis Merlot Rosso црвено вино

Рубин црвена боја со одлична бистрина. Топол мирис на зрели цреши, капини и дискретен чад и кожа. Средно тело, пријатно и овошно на непце со меки танини но и изразена свежина типична за црвено вино од северна Италија.

717 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.