🍷FANTINEL Mansalto Castello Di Rapale Rosso црно вино

Горд супер тосканец со 60% каберне совињон, 20% санџовезе и 20% мерло од темно црвена боја и рубин нијанси. Величествено раскошно буке од зрели цреши, маралад од јагоди, лаванда, печено месо и дискретна ванила со робусно тело и совршено меки танини. Зреено 18 месеци во француски даб и направено во ограничена серија од 7000 шишиња.

1,150 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.