FEDOR BABY SOAP БЕБЕШКИ САПУН

Ексклузивно рачно изработен природен сапун за нега на кожа за бебиња од органско козјо млеко, екстра девствен органски кокос, органски шеа путер и екстра девствено маслиново, јојоба, авокадо и рицинусово масло.

Секој сапун за бебиња е направен од:

  • Органско козјо млеко,
  • Органско козјо млеко,
  • Органско кокосово масло,
  • Органски шеа путер,
  • Ладно цедено рицинусово масло,
  • Органско и ладно цедено масло од авокадо,
  • Органско и ладно цедено масло од јојоба,
  • Цвеќиња од камилица

Сапуните не се миризливи или обоени. Сметаме дека таков квалитетен сапун треба да остане во својата природна форма за да бидете сигурни дека имате чист природен производ со висока концентрација на здрави состојки. Без синтетички мириси, бои, конзерванси.
Спакувано во уникатно луксузно пакување, затворено со рачно изработена восочна заптивка. Убав подарок за вас и вашите најблиски.

Опис

Направени се од најдобрите органски масла и ладно цедено, измешани со цвеќиња од камилица и органско козјо млеко и создадоа прекрасна рачно изработена природна сапуница за нега на кожа за вашето бебе.

Нежна и ја освежува и смирува деликатната кожа на бебето без да ја одземе природната влага. Willе ја омекне кожата на вашето бебе од глава до прсти.

 

Нашето хоби со традиционално стариот семеен рецепт, подобрен во областа на дополнителни екстра девствени и органски масла, стана производство на сапуни за задоволни клиенти кои никогаш не почувствувале такво освежување на нивната кожа.

Со секоја сапуница од FEDOR што ја добивате:

100% без хемикалии. Без парабени.
Сите сапуни природно се сушат 3-4 недели на свеж воздух пред внимателно избрани и спакувани.
ВНИМАНИЕ: Никогаш не ставајте пена во очите на бебето. Пена од природен рачно изработен сапун е практично сол.
Видовме дека единствениот начин да се направи сапун без солзи е да додадете хемикалии кои се алергени и канцерогени.
По која цена?
Под никакви услови ФЕДОР никогаш не би користел хемикалии, парабени, мириси во нашите производи. !! Грижата за кожата на нашите клиенти е најважна за нас!

Сапуните „ФЕДОР“ имаа чест да бидат дел од ексклузивните луксузни корпи за доделувањето на наградите Златен глобус за 2015 година, меѓу светски познатите козметички брендови. Познати личности кои добија корпи со сапуни „Федор“ беа Опра, ennенифер Анистон, Ченинг Тејтум, Колин Фарел итн.

(сите прикажани слики се само за илустрација. Вистинската боја на производот и пакувањето може да варираат поради подобрување на производот и ефектите од рачно изработување)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.