FEDOR Black Сапун

Екслузивно рачно направен природен сапун за нега на мрсна кожа.
Убав, рачно изработен природен сапун од Органско козјо млеко, ладно цедени масла од Кокос, Палма, Маслина и Рицинус. Одличен пилинг ефект со дополнителните состојки добро познати по нивниот регенеративен и освежувачки ефект врз кожата. Активен јаглен, црн сапун, без хемиски, козјо млеко,рачно изработени, природни, мрсна кожа, сапун, масла од виртуелна храна
95 грама

395 ден

Само 2 останати во залиха

Опис

Рачно направени природни сапуни за нега на кожата од органско козјо млеко, ладно цедено органско кокосово масло, органско палмино и ладно цедено маслиново масло. Убав пилинг и здрав ефект со дополнителни состојки познати по своите регенеративни и освежувачки ефекти на кожата.
100 % без синтетички мириси, бои и презервативи.
Спакувано во уникатно луксузно пакување, затворено со рачно направен восочен жиг. Убав подарок за Вас и Вашите најмили.

Секој сапун од Жолта Едиција е направен од:

– Органско козјо млеко,
– Органско и ладно цедено маслиново масло,
– Органско кокосово масло,
– Органско палмино масло,
– Ладно цедено масло од рицинус,
– Активен јаглен, Црно семе, Зеолите и Невен.

Сметаме дека овој квалитет на сапуни треба да остане во својата природна форма за да Вие како корисник добиете чист 100% природен продукт со висока концетрација на здрави и природни состојки. Сите сапуни се сушат природно неколку недели на свеж воздух пред да бидат внимателно селектирани и пакувани.

Нашето хоби со традиционален стар фамилијарен рецепт, надграден во делот на додадени ладно цедени и органски масла, прерасна во производство на продукти за нега на кожата за задоволни корисници кои ја чувствуваат свежината на нивната кожа по употреба на ФЕДОР продуктите.
Здрави особености на билките и маслата кои ги користиме за изработка на сите наши сапуни.

ВНИМАНИЕ: Никогаш не ја аплицирајте сапуницата од сапунот директно во очите. Сапуницата од рачно направени сапуни е практично сол.
Увидовме дека единствен начин да се направи сапун кој ќе прави сапуница која нема да предизвика иритација во очите е само со додавање на хемикалии кои се потенцијални алергени и се канцерогени.
За која цена?
По ниеден основ и поради ниедна причина, ФЕДОР никогаш нема да користи хемикалии, парабени, вештачки мириси во своите продукти. Негата на кожата на нашите корисници е најважна за нас!

Имавме особена чест како ФЕДОР да бидеме дел од екслузивните козметички кошнички во 2015та на доделување на наградите на Златниот глобус заедно со многу други светски брендови. Познати личности од светот на филмот и забавата добија кошнички со ФЕДОР сапуни, како Опра, Џенифер Анистон, Чејнинг Татум, Колин Фарел и други.

(сите слики покажани на оваа страница се само за илустрација. Вистинските бои на продуктите и пакувањето може да варираат од продукт до продукт поради ефектите на рачната изработка)

 

 

 

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.