FEDOR CANNASOAP САПУН СО ЕКСТРАКТ ОД КАНАБИС

CANNASOAP од FEDOR е еден од ретките, доколку ги има, регистрирани сапуни за нега на кожа, направени со органски медицински екстракт CBD Cannabis sativa. CBD е не-психоактивна компонента на канабисот. Бидејќи е легализиран за медицинска употреба, канабис сатива има пораст во употребата за која луѓето не мислеле дека е можно порано.

695 ден

Опис

Како компанија веруваме дека сапунот треба да се прави со природни состојки и малку њубов.
Мешано со органско козјо млеко, чисти органски и ладно цедени масла и додавајќи ситни парчиња лисја од коприва, создадовме прекрасна нежна формула рачно изработена во сапун за нега на кожа за многу чувствителна кожа.

Може да помогне при псоријаза, дерматитис и иритација на кожата. За сите типови кожа.

Ја освежува и смирува деликатната кожа без да ја отстрани природната влага. Willе ја омекне кожата од глава до прсти.
Без синтетички мириси, бои, конзерванси.
Спакувано во уникатно луксузно пакување, затворено со рачно изработена восочна заптивка. Убав подарок за вас и вашите најблиски.

Секој CANNASOAP е направен од:

Органско козјо млеко
Ладно цедено маслиново масло,
Органско кокосово масло,
Органски шеа путер,
Органско палмино масло,
Ладно цедено рицинусово масло,
Органски медицински екстракт од канабис од CBD,
Лисја од коприва
Сапуните не се миризливи или обоени. Сметаме дека таков квалитетен сапун треба да остане во својата природна форма за да бидете сигурни дека имате чисти природни состојки.

Нашето хоби со традиционално стариот семеен рецепт, подобрен во областа на дополнително ладно цедено и органско масло, стана производство на сапуни за задоволни клиенти кои никогаш не почувствувале такво освежување на нивната кожа.

Со секоја сапуница од FEDOR што ја добивате:

100% без хемикалии. Без парабени. Сите сапуни природно се сушат 3-4 недели на свеж воздух пред внимателно избрани и спакувани.

Сапуните „ФЕДОР“ имаа чест да бидат дел од ексклузивните луксузни корпи за доделувањето на наградите Златен глобус за 2015 година, меѓу светски познатите козметички брендови. Познати личности кои добија корпи со вклучени сапуни „ФЕДОР“ беа Опра, ennенифер Анистон, Ченинг Тејтум, Колин Фарел итн.

ВНИМАНИЕ: Никогаш не нанесувајте пена во очите. Пена од природен рачно изработен сапун е практично сол. Видовме дека единствениот начин да се направи сапун без солзи е да додадете хемикалии кои се алергени и канцерогени. По која цена? Под никакви услови ФЕДОР никогаш не би понудил финален производ со какви било хемикалии, токсини, парабени, сулфати !!
Грижата за кожата на нашите клиенти е најважна за нас!

(сите прикажани слики се само за илустрација. Вистинската боја на производот и пакувањето може да варираат поради подобрување на производот и ефектите од рачно изработување)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.