FEDOR Family soap сапун за сите

Вегански природен сапун за нега на кожа од органско кокосово ладно цедено, органско маслиново ладно цедено и органско сончогледово масло со ладно цедено.

Секој сапун од ова издание вклучува: Органско кокосово масло, Ладно цедено сончогледово масло, Ладно цедено маслиново масло, Рицинусово масло. Сапуните мирисаат со етерично масло, ние не користиме синтетички мирисни масла. Сапуните не се обоени. Со сапонификација на процесниот процес, состојките што термички не се третирани повеќе од 40 ° C и таков квалитетен сапун треба да останат во својата природна состојба за да бидете сигурни дека добивате квалитетен производ со висока концентрација на обезбедени состојки.

Нашето хоби со традиционално стариот семеен рецепт, подобрен во областа на дополнителни екстра девствени масла, стана производство на сапуни за задоволни потрошувачи кои никогаш не почувствувале такво освежување на нивната кожа. Сапуните се рачно изработени и спакувани во прекрасно пакување, со писма од Брајово писмо вклучени на кутијата.

Убав подарок за вас и вашите најблиски. За сите типови кожа и коса.

100% без хемикалии. Без парабени. Сите сапуни природно се сушат на свеж воздух 4-6 недели пред пакување и се подготвени за употреба

98 ден

Опис

 

 

Handmade Natural Skin Care Soap Bar for all types of skin.

Handcrafted natural skin care soap bar from cold-pressed organic Coconut, cold-pressed organic Olive and cold-pressed organic Sunflower oil.

“FEDOR” Soaps had an honor to be part of exclusive luxury baskets for 2015 Golden Globe Awards between worldwide known cosmetics brands. Celebrities that received baskets with “Fedor” soaps included were Oprah, Jennifer Aniston, Channing Tatum, Collin Farrell etc.

(all pictures shown are for illustration purpose only. Actual color of product and package may vary due to product enhancement and effects from handcrafting)

100 gr

Category: 

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.