FEDOR Shaving set with 5 parts сет за бричење

Комплетот вклучува:

1. Рачно изработено директно бричење со дрвена рачка полирана од махагони. Сечилото е рачно изработено со јапонски челик VG-10HZ, цврстина 59-61 HRC. Наострете ја раката.

2. Најдобра четка од сребрена јазовец со дрвена рачка од махагони од мадагоскар и алуминиум. Не ‘рѓосува!

3. Двострана лента за острење на сечилото од кожа од крава и тексас. Бакарно обложена метална тока и прстен.

4. Ексклузивно рачно изработен „SENS VINTAGE“ на ФЕДОР 100% природен сапун за бричење. Единствена мешавина од органски и ладно цедени масла направени со ладен процес.

До 250 употребувања.

5. Заострување на восок од ретка минерална почва и минерални масла.

10,990 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.