Dr.Konopka’s FIRMING BODY Антицелулитен пилинг за затегнување за сите типови на кожа

АНТИ-ЦЕЛУЛИТ • ЗАТЕГНУВАЊЕ
БЕЛА (КАОЛИН) ГЛИНА • МАСЛИНОВО МАСЛО • МАСЛО ОД ЦИМЕТ

981 ден

Опис

Во овој пилинг за тело со затегнувачки и анти-целулитни ефекти, содржано е органското хербално масло № 54 од Др. Конопка. Витамините и минералите кои се содржани во составот, ја хранат кожата и ѝ ја враќаат мекоста и еластичноста. Комбинацијата со морска трева и бела (каолин) глина, ја стимулира обновата на кожата, оставајќи ја мазна и затегната.

 

Состојки од природно потекловегански производ сертифициран согласно со стандардот Vegan Society.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на саканите делови од телото и масирајте неколку минути, потоа темелно исплакнете.

СОСТОЈКИ (INCI): GLYCERIN, AQUA, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, KAOLIN, ISOPROPYL PALMITATE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, CI 77266, MENTHOL, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, CITRIC ACID, HYDROXYETHYLCELLULOSE, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, POGOSTEMON CABLIN LEAF OIL, CINNAMOMUM ZEYLANICUM LEAF OIL, CAMPHOR, TRIMETHYLCYCLOHEXYL BUTYLCARBAMATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, TOCOPHEROL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, LAMINARIA DIGITATA EXTRACT*, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SACCHARIDE ISOMERATE, SORBUS SIBIRICA EXTRACT*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, MENTHA PIPERITA LEAF WATER*, MENTHA PIPERITA OIL*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER EXTRACT*, NUPHAR LUTEUM ROOT EXTRACT*, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT WATER*, ALTHAEA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, HAMAMELIS VIRGINIANA WATER*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT*, SODIUM CITRATE, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, LIMONENE, EUGENOL, LINALOOL, BENZYL BENZOATE, HEXYL CINNAMAL, CI 14720.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.