Форвита Ц 1000 60 капсули

СЕ ПРЕПОРАЧУВА ПРИ:

  • Превенција и лекување на скорбут и хиповитаминоза Ц.
  • Дополнителна терапија при настинка и грип.
  • Дополнителна терапија при анемија за подобра апсорпција на препаратите со железо.

ДОЗИРАЊЕ

Препорачана доза е 1 филм-обложена таблета од 1000 mg на ден. Лекарот може да одреди и повисоки дози, пр. во случај на поизразена хиповитаминоза Ц и скорбут (до најмногу 3 g). Таблетите треба да се проголтаат цели, за време на оброк или непосредно по оброк.

546 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.