ФОРВИТА Ц ЗА ДЕЦА

Таблети за џвакање со витамин Ц и вкус на овошје

БЕЗ ШЕЌЕР

ЗА ЗДРАВИ ЗАБИ

Се препорачуваат при:

  • недостаток на витамин Ц поради несоодветна и еднолична исхрана, намален апетит, диети
  • земање на препарати на железо за да се зголеми апсорпцијата на железото
  • состојби на зголемена потреба за витамин Ц: растење, голема физичка активност, стрес, висока телесна температура, инфекции, рани кои тешко заздравуваат;
  • треска, изгореници, долготрајно изложување на високи или ниски надворешни температури
  • цревни заболувања (долготрајна дијареа), хируршки зафати

СОСТАВ

1 таблета за џвакање содржи 45 mg витамин Ц

Таблетите се со пет различни  омилени вкусови  на секое дете  : јагода, малина, лимон, портокал, зелено јаболко.


ДОЗИРАЊЕ

Деца од 4 до 14 години: 1 таблета за џвакање на ден.

 

280 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.