ФОРВИТА ЦИНК 15МГ

Придонесува за:

  • Одржување на нормалната функција на имуниот систем
  • Заштита на клетките од оксидативен стрес
  • Одржување на нормален вид
  • Одржување на здрава кожа, коса и нокти
  • Одржување на нормалната плодност и репродукција кај жените и мажите во  репродуктивниот период
  • Одржување на здрави  коски
  • Одржување на когнитивните функции

Дозирање

Возрасни  и деца на возраст над 11 години: една таблета од 15 mg дневно.

Возрасни над 18 години: една таблета од 25 mg дневно.

Пакување

90 таблети во пластичен контејнер со пластично капаче безбедно за деца.

100 филм-обложени таблети во пластичен контејнер со пластично капаче безбедно за деца.

242 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.