ФОРВИТА ЦИНК ЗА ДЕЦА

Придонесува за:

  • Одржување на нормалната функција на имуниот систем
  • Заштита на клетките од оксидативен стрес
  • Одржување на нормален вид
  • Одржување на здрава кожа, коса и нокти
  • Одржување на нормалната плодност и репродукција кај жените и мажите во  репродуктивниот период
  • Одржување на здрави  коски
  • држување на когнитивните функции

Дозирање

Деца над 3 години и адолесценти до 18 години: една таблета од 10 mg дневно.

Пакување

90 таблети во пластичен контејнер со пластично капаче безбедно за деца.

226 ден

Опис

Состав

Една таблета содржи 10 mg Цинк во форма на цинк глуконат.

 еквивалентно на Максимално дозволено дневно внесување

Препорачано дневно внесување

Не содржи: шеќер, засладувачи, вештачки бои, ароми, глутен,  лактоза, конзерванси, натриум.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.