ФОРВИТА Д3

Придонесува за:

  • Нормален раст и развој на коските
  • Одржување на нормална функција на имуниот систем и соодветен одговор при воспалителни процеси
  • Одржување на здрави коски и заби
  • Одржување на нормална мускулна функција
  • Нормална апсорбција и искористување на калциум и фосфор, како и одржување на нормални концентрации на калциум во крвта
  • Нормална клеточна делба

Дозирање

Возрасни над 18 години: една филм-обложена таблета од 100 μg (4000 IU) дневно.


Состав

Една филм-обложена таблета содржи 100 μg Витамин D3 (Cholecalciferol) што е еквивалентно на

4000 IU

Не содржи: шеќер, вештачки бои, ароми и засладувачи, глутен,  лактоза, конзерванси, натриум.


Пакување

100 филм-обложени таблети во пластичен контејнер со пластично капаче безбедно за деца.

236 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.