ФОРВИТА ФЕМЕ

Фолната киселина припаѓа на групата Б витамини. Таа е важна за синтезата на нуклеопротеини, аминокиселини и крвни клетки. Потребата за фолна киселина се зголемува за време на бременоста поради тоа што е неопходна за нормален развој на ‘рбетот, мозокот и черепот на нероденото бебе.

Секојдневната употреба на ФОРВИТА® ФЕМЕ  води кон намалување на ризикот од срцеви болести, мозочен удар и други потешки заболувања.


СОСТАВ

1 таблета содржи:

  • Фолна киселина 400 μg

ДОЗИРАЊЕ

  • 1 таблета на ден по јадење

Се препорачува таблетите да се земаат во тек на целата бременост, посебно во првиот триместар.

 

326 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.