ФОРВИТА ГЛУКОЗАМИН

Глукозамин е природна состојка на ‘рскавицата и на синовијалната течност, која обезбедува заштита на коските во зглобовите. Со стареењето нивото на амино шеќерот глукозамин во телото се намалува, со што се намалува и способноста на организмот за заштита за на оштетените зглобови.

Главна функција на глукозаминот е стимулирање на синтезата на ‘рскавицата во зглобовите и спречување на разградбата на ‘рскавицата. Покрај ова ја намалува болката и воспалението околу зглобовите кои се јавуваат поради остеоартритис.


СОСТАВ

1 капсула содржи: 500 mg глукозамин сулфат


ДОЗИРАЊЕ

Над 18 години: 2-3 капсули на ден пред оброк

148 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.