ФОРВИТА ХОНДРОИТИН

Хондроитинот е природна супстанца која се наоѓа во рскавиците, коските, кожата и ѕидот на крвните садови.

Ја обновува рскавицата и ја зголемува подвижноста на зглобовите.

Учествува во изградба на ’рскавицата, ја заштитува, храни и ја спречува активноста на ензимите кои ја разградуваат. Дополнително, ја намалува болката и воспалението во остеоартритичните зглобови.


СОСТАВ

  • 1 капсула содржи 400 mg хондроитин сулфат

ДОЗИРАЊЕ

Над 18 години:  1 капсула три пати на ден пред оброк.

326 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.