FRESH & PURE Органски спреј за чистење на санитарија од лимон

500 мл

371 ден

Опис

Органски спреј со органски лимон во составот, кој е исклучително ефективен, безбеден и лесен за употреба чистач на сите површини во тоалетот и бањата. Овој спреј ќе го одржува вашиот дом чист и свеж. Перфектно решение за секојдневно чистење на тоалетот и бањата. Немате апсолутно никаква потреба од користење на агресивни хемикалии, за да имате перфектно чист дом!

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на посакуваните делови и површини од санитаријата (када, туш кабина, шоља, мијалник и сл.). Оставете го средството да делува 2-3 минути, потоа темелно исплакнете со поинтензивно триење на валканите делови.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA PURIFICATA, DECYL GLUCOSIDE, LAURYL GLUCOSIDE, LACTIC ACID, CITRIC ACID, GLYCERIN, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CITRUS MEDICA LIMONUM FRUIT EXTRACT*, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT WATER*, SALVIA OFFICINALIS LEAF WATER*, D-LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.