GLENKINCHIE Скоч

0,7 л

4,370 ден

Опис

12 годишен Glenkinchie двојно зреен за длабок сладок и орашест вкус

РегионLowland

Алкохол: 43%

Достапностограничени количини низ целиот свет

  • Изглед: златно кафено
  • Мирис: Комплексен и извонреден, зачудувачки баланс помеѓу сладко и суво
  • Вкус: Сув, слаткост на кекс. Исклучителен карактер на малт со траги на грозје
  • Завршеток: Многу, многу сув, дабов со биберни ноти

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.