❤️ GORDION AMBER Oak Cask Aged Brandy Ракија

Гордион Амбер –  висококвалитетна ракија која се одликува со мирис на автентично македонско грозје.

Гордион Амбер е craft ракија, која се произведува со процес на двојна дестилација на младо вино, по прецизно дефинирана и нијансирана рецептура, во традиционален аламбик казан. За производство на ракијата се користат квалитетни и внимателно селектирани сорти грозје од прва класа.

Ракијата се чува во буриња изработени од стогодишно француско дабово дрво што ѝдава дополнителен луксузен шмек.

Пијалак за луѓе кои се љубопитни и истражувачи на нови дестинации.

  •  43%
  • 700ml

1,090 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.