GREEN CLEAN ALOE Органски детергент за чистење садови од алое вера

500 мл

400 ден

Опис

Многу нежен и ефикасен, органски детергент. Содржи 97,9% природни состојки и е збогатен со органски алое вера екстракт и витамин Е, кои ја хидрираат и нежно се грижат за кожата на рацете. Ефикасно се справува со миење садови, овошје, зеленчук и детски играчки. За разлика од повеќето детергенти, не содржи опасни хемикалии и воопшто не ја суши кожата на рацете.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на сунѓер за измивање садови. По упивањето на детергентот во сунѓерот, можете да почнете со чистење, на крај темелно исплакнете.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA PURIFICATA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERETH-7 CAPRYLATE/CAPRATE, SODIUM CHLORIDE, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, CITRIC ACID, CYMBOPOGON CITRATUS LEAF OIL*, ARCTIUM LAPPA ROOT EXTRACT*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, PANAX GINSENG ROOT WATER*, ANNATTO, CI 75810, GERANIOL, HEXYLCINNAMAL, D-LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.