GREEN CLEAN LEMON Органски детергент за чистење садови од лимон

500 мл

360 ден

Опис

Безбеден органски детергент, кој содржи 97,5% природни состојки и е збогатен со екстракт од органски лимон, чија арома го подобрува расположението. Ефикасно се справува со миење садови, овошје, зеленчук и детски играчки. За разлика од повеќето детергенти, не содржи опасни хемикалии и воопшто не ги суши рацете.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на сунѓер за измивање садови. По упивањето на детергентот во сунѓерот, можете да почнете со чистење, на крај темелно исплакнете.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA PURIFICATA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERETH-7 CAPRYLATE/CAPRATE, SODIUM CHLORIDE, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, CITRIC ACID, CITRUS LIMON FRUIT EXTRACT*, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CITRAL, D-LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.