GREEN SUPERFOOD THE ORIGINAL Комплетен додаток во исхрана

240 гр

Вашата дневна доза на зеленчук и овошје за здравје!

Green Superfood The Original е внимателно направена мешавина од свеж зеленчук, интегрално овошје и зеленчук. Green Superfood  ви ја носи вистинската  храна на вашето тело а  освежувачки вкус што го има едноставно ќе го обожувате секој ден.

240 гр

2,060 ден

Опис

Green Superfood, The Original, 240 g

Вашата дневна доза на зеленчук и овошје за здравје!

Green Superfood The Original е внимателно направена мешавина од свеж зеленчук, интегрално овошје и зеленчук. Green Superfood  ви ја носи вистинската  храна на вашето тело а  освежувачки вкус што го има едноставно ќе го обожувате секој ден.

Органското земјоделство на докажани семејни фарми ширум светот е гаранција за врвен квалитет. Малите детали прават голема разлика.

Green Superfood The Original содржи: пченица, јачмен , луцерка, спирулина, хлорела, брокула, спанаќ, репа, моркови, ананас, акаи, мак и ацерола.

карактеристики:

Комплетен додаток во исхраната

Без глутен

Нема додадени шеќери

Без млечни производи

Без ГМО

органски

Извор на природна енергија

Помага при детоксикација

Помага во алкализација на телото

Вклучува мешавина од пробиотици и ензими кои го поддржуваат варењето на храната

Овозможува поддршка за имунитет

Употреба:

Измешајте 1 лажичка (8 g) на ден со 250 ml вода или растителен пијалок, измешајте со други состојки или додајте во омилениот рецепт за овес.

Забелешка: Додаток во исхраната не е замена за оброк или замена за балансирана диета.

состојки:

Состојки во препорачана дневна доза: 100гр 8гр
Енергетска вредност
1 569 kJ / 375 kcal
126 kJ / 30 kcal
Масти 0гр 0гр
Од кои заситени масни киселини 0гр 0гр
Јаглехидрати 25гр 2,0гр
Ок кои шеќери 7,0гр 0,6гр
Влакна 25гр 2,0гр
Белковини 23гр 1,8гр
Сол 0,88гр 0,07гр
Витамин Ц
433 mg (541 %)
35 mg (44 %)

Состојки: 71% зелена мешавина [пченица трева ° (Triticum estivum, лист), јачменова трева ° (Hordeum vulgare, лист), луцерка ° (Medicago sativa, лист), спанаќ ° (Spinacia oleracea, целото растение), spirulin ° (Arthrospira) платензис, цели алги), хлорела ° (Chlorella vulgaris, алги;  wallид), брокула ° (Brassica oleracea, овошје)], мешавина од овошје и зеленчук 14% [шипинка ° (Роза canina, овошје), ананас ° (ананас овошје), морков ° (Daucus carota, корен), екстракт од ацерола (Malpighia glabra, овошје), екстракт од зелен чај (Camellia sinensis, лист), acai ° (Euterpe oleracea mart., овошје), репка ° (Бета вулгарис, корен), малина (Rubus idaeus, овошје), афион ° (Lepidium meyenii, корен)], мешавина од влакна [fructooligosaccharides, лен ° (Linum usitatissimum, семе), јаболка пектин (Malus domestica, овошје)], пеперминт (Мента пиперита) , лист), згуснувач (силика), ензимска смеса (Lactobacillus acidophilus,) липаза, лактаза, целулаза). ° од органско земјоделство.

Забелешка: Додаток во исхраната не е замена за оброк  или замена за балансирана диета. Да се ​​чува подалеку од мали деца.

 Предупредување: Препорачаните дневни дози не треба да се надминуваат. Не се препорачува за фенилкетонурија, оштетување на бубрезите, заболувања на тироидната жлезда, болки во стомакот, илеус, тешкотии при голтање, тумори зависни од хормони, бремени жени, жени кои дојат и деца. Услови на чување: Да се ​​чува на ладно, суво место, заштитено од директна сончева светлина на температури до 25 ° C.

 Производител: Amazing Grass, 230 Newport Center Dr., Suite 300, Newport Beach, CA 92660, САД Земја на потекло: САД пакување: 240 г.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.