GRINI Цимет зачин

60 гр

86 ден

Опис

Циметот е еден од најстарите зачини за кои знаеле Кинезие и Египќаните.Заради пријатниот мирис кој дава одличен вкус се користи кај суво овошје, десерти,јагнешко,пилешко во топли и слатки напитоци. Може да се додаде во ладен или топол оброк.

Да се чува на суво и на ладно место.

Дополнителни информации

Пакување (mg, g, kg)

60g

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.