MADARA GROW & FIX СЕРУМ ЗА ТРЕПКИ И ВЕЃИ ЗА ВОЛУМЕН И СЈАЈ

4,25 мл

ХРАНЕЊЕ • ПОТТИКНУВАЊЕ РАСТ
ЕКСТРАКТ ОД ЛИСИЧАРКА • КОФЕИН • ЕКСТРАКТ ОД КОПРИВА

1,540 ден

Опис

Богат со пептиди, кафеин, природни биополимери и екстракт за раст од Северна Лисичарка кој е богат со витамини, овој серум со двојно дејство ги зголемува волуменот, должината и сјајот на вашите трепки и веги, давајќи пополн, посмел и поздрав изглед.

Ги оформува и подобрува вашите веги, за совршено скротен, или ултимативно бунтовен стил.

Во потполност

ТИМ СКРОТЕНИ, ИЛИ ТИМ БУНТОВНИ?

Креирајте класични и бунтовни стилови.

Доколку се нанесе како завршен чекор во вашата шминка за веги, формулата ги држи влакненцата на место, во текот на целиот ден.

ТРЕТМАН СО ПОВЕЌЕ ДЕЈСТВА

  • Храни и зајакнува
  • Поддржува раст
  • Оформува, стилизира и чешла

СПРЕМНО ЗА РЕАЛНОСТА

Благодарение на лесната гел текстура која лесно се суши, лесен е за употреба како секојдневен серум за веги и трепки, како и за стилизирање на веги.

Создаден за него и неа.

ПРИРОДНА СЕРТИФИЦИРАНА ФОРМУЛА

Екстрактот од Северна Лисичарка содржи многу Б витамин групи, пептидите го зголемуваат волуменот, хиалуронската киселина ја одржува здравата влажност и биополимерите овозможуваат долготрајна цврстина.

ОФТАМОЛОШКИ ТЕСТИРАНО:

СОСТОЈКИ “ЦЕНТРАЛИ”

Формулиран со стимулирачки активни состојки, овој серум помага да се зајакнат фоликулите и овозможува оптимални услови за раст на поцврсти, посјајни и поздрави трепки и веги.

71% велат дека нивните веги изгледаат пополни*

88% би го препорачале производот на пријател**

*Плацебо-контролирано ин виво истражување, 14 волонтери, 4 недели употреба.

**Плацебо-контролирано ин виво истражување, 16 волонтери, 4 недели употреба.

состојки од органско потекло

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Користете за веѓи и трепки за да поттикнете раст, фиксирање и сјај.

Нанесете на чисти/голи трепки, или веѓи, или користете како завршен чекот во вашата шминка за веѓи, за да ги задржите влакненцата на место во текот на целиот ден. Протресете пред употреба.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CHANTHARELLUS CIBARIUS (CHANTERELLE) EXTRACT, PULLULAN, GLYCERIN, PISUM SATIVUM PEPTIDE, SORBITOL, URTICA DIOICA (NETTLE) LEAF EXTRACT, ZINC PCA, SCLEROTIUM GUM, CAFFEINE, SODIUM LEVULINATE, ACACIA SENEGAL GUM, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM HYDROXIDE, HEXAPEPTIDE-11, TREHALOSE, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, SODIUM PHYTATE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM HYALURONATE.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.