HELIOCARE 360° GEL OIL-FREE SPF 50 SUNSCREEN Гел за заштита од сонце

Иновативен немасен гел со многу висока фотоимуно заштита. Со својата ексклузивна комбинација на напредни филтри и Bioshield систем, обезбедува широк спектар на заштита од UVA, UVB, видлива светлина и инфрацрвени зраци. Збогатен со Fernblock® FC за моќна антиоксидантна активност и активни состојки кои ги поправаат оштетувањата од сонцето. Неговата немасна формулација го прави особено погоден за нормална, комбинирана и масна кожа, правејќи ја мека, нежна и сува, редуцирајќи го сјајот.

Некомедоген. Без алкохол и парабени. Тестиран под дерматолошка и офталмолошка контрола.

890 ден

Опис

Начин на употреба: Протресете пред употреба. Нанесете рамномерно на кожата пред изложување на сонце. Нанесувајте почесто или на секои 2-3 часа при интензивна изложеност, особено по пливање или потење.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.