НА ПОПУСТ 20%

BIRETIX CLEANSER 200мл

Специјално формулиран за проблематична кожа, овој гел за секојдневно чистење овозможува темелно и длабинско чистење на кожата, без да ја иритира.
Пакување од 200 ml
БИРЕТИКС ГЕЛ ЗА ДЛАБИНСКО ЧИСТЕЊЕ НА МАСНА КОЖА
Гел за нежно длабинско чистење на комбинирана и мрсна кожа со несовршености.
Помага да се елиминираат нечистотиите и вишокот себум, оставајќи ја кожата мека и освежена.

Придобивки:
• Комбинација од неколку активни соединенија, што имаат исклучително моќно синергистично дејство
• Иновативна формулација за темелно, длабинско чистење на кожата
• Целосно ги отсранува нечистотиите, вишокот себум, а има и антисептично дејство
• Иновативна хидрогел текстура, која формира густа пена
• Дерматолошки и офталмолошки клинички тестиран производ

559 ден

Опис

Овој производ содржи:
• 10% BIOPEP-15 (моќно анти-бактериско, анти-инфламаторно дејство);
• Пироктон Оламин (анти-микробен агенс);
• Себум-регулирачки и адстрингентни фито-компоненти (алое вера, прополис, екстракт од алги, екстракт од хмељ…);
• Нежна детергентна база, која темелно чисти и не ја иритира кожата

Специјално дизајнирани фармацевтски формулации што помагаат во спречувањето и намалувањето на карактеристичните знаци на кожа, склона кон акни, кај деца од 12-тата година и кај возрасни.
Благодарение на иновативните технологии Retinsphere® и BIOPEP-15, BIRETIX ги подобрува изгледот и состојбата на кожата, склона кон создавање на акни, одржувајќи оптимална рамнотежа помеѓу ефикасноста и подносливоста за употреба, во подолг врременски период, вклучително и во летото.
Производите од брендот BIRETIX, ја содржат патентираната технологија RetinSphere®, која овозможува моќна ретиноидна активност, без воопшто ризик од иритација и/или фотосензитизација, како и BIOPEP-15, молекула која оневозможува бактериска пролиферација.
Комбинацијата од овие две технологии, како и останатите активни компоненти , обезбедуваат индивидуализирани решенија како за адолесцентите, така и за возрасните, брзо и воочливо намалување на несовршеностите на кожата, склона кон акни.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.