❤️BIRETIX TRIACTIVE Gel 50мл

Гел со тројна активност.
Брзо и ефикасно намалување на несовршеностите на кожа со акни.

• 50 ml
• Ги редуцира дамките и резидуите (лузните) од акните
• Ги редуцира хиперпигментациите (флеките)
• Ги отстранува нечистотиите и прекумерно излачениот себум

• Овозможува целосно обновување на површинските слоеви на кожата
• Клинички (дерматолочки) тестиран производ
Нежен хидрогел, со свиленкаста текстура, кој обезбедува кератолитично и себум-регулирачко дејство, со истовремено прочистување на кожата. Идеален избор за третирање на умерени до изразени акни и митесери на кожата на лицето и вратот.
• Формулацијата е базирана на состојки, кои делуваат синергистички и обезбедуваат решение за различните причини, кои доведуваат до појава на акни и митесери.

799 ден

Опис

Состав
RetinSphere® технологија (hydroxypinacolone retinoate и retinol гликосфери) BIOPEP 15 2% салицилна киселина 15% гликолна киселина 5% ниацинамид

Клинички докажано:
• BIRETIX TRIACTIVE GEL значајно (сигнификантно) ја намалува грубоста на кожата, со истовремено подобрување на еластичноста, за 30 дена
• BIRETIX TRIACTIVE GEL сигнификантно ги намалува сите типови на лезии на кожата од акни, за 30 дена
Biretix Tri-Active Gel е исклучително нежен гел, специјално формулиран за масна кожа и кожа склона кон акни. Не само што го регулира излачувањето на себумот (лојта) и оневозможува настанување на несовршености на кожата, тој видливо ги редуцира и знаците на стареење на кожата. Ова го овозможува уникатната формула , која содржи ниацинамид, салицилна киселина, гликолна киселина, но и патентираните молекули BIOPEP-15 и RetinSphere® технолошки-напреден ретиноид. Оваа технологија на енкапсулирање на ретинолот, овозможува максимален корисен ефект од ретинолот, без било каков ризик од појава на несакани ефекти од истиот.

Специјално дизајнирани фармацевтски формулации што помагаат во спречувањето и намалувањето на карактеристичните знаци на кожа, склона кон акни, кај деца од 12-тата година и кај возрасни.
Благодарение на иновативните технологии Retinsphere® и BIOPEP-15, BIRETIX ги подобрува изгледот и состојбата на кожата, склона кон создавање на акни, одржувајќи оптимална рамнотежа помеѓу ефикасноста и подносливоста за употреба, во подолг врременски период, вклучително и во летото.
Производите од брендот BIRETIX, ја содржат патентираната технологија RetinSphere®, која овозможува моќна ретиноидна активност, без воопшто ризик од иритација и/или фотосензитизација, како и BIOPEP-15, молекула која оневозможува бактериска пролиферација.
Комбинацијата од овие две технологии, како и останатите активни компоненти , обезбедуваат индивидуализирани решенија како за адолесцентите, така и за возрасните, брзо и воочливо намалување на несовршеностите на кожата, склона кон акни.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.