BIRETIX TRIACTIVE Spray 50мл

Превенира настанување и ги корегира постоечките акни, лузни од акни, дамки (флеки) на кожата на телото. Наменет е за третман на кожата на градите и грбот, но подеднакво ефикасен е и за кожата на лицето и вратот. • 360° ротирачки распрскувач
• Одличен за кожата на грбот и градите
• Против неправилности на кожата
• Намалува хиперпигментации и флеки
• Ги отстранува нечистотиите и преголемото количество лој (себум)
• Остава невидлив филм на кожата
• Скоро моментална абсорпција
• Клинички (дерматолошки) тестиран производ
• Едноставен-за-апликација спреј за тело, што ги редуцира акните и дамки, на широки регии, како што се градите и грбот. Формулацијата содржи ексклузивни молекули на RetinSphere® технолошкиот патент и иновативниот активен BIOPEP 15, кој редуцира пролиферација на микроорганизми, комбинирано со ексфолијативни и депигментирачки состојки.
• Ја контролира продукцијата на лој (себум), ја подобрува текстурата на кожата, и ги корегира неправилностите предизвикани од акни, како и нивните лузни.

665 ден

Опис

Специјално дизајнирани фармацевтски формулации што помагаат во спречувањето и намалувањето на карактеристичните знаци на кожа, склона кон акни, кај деца од 12-тата година и кај возрасни.
Благодарение на иновативните технологии Retinsphere® и BIOPEP-15, BIRETIX ги подобрува изгледот и состојбата на кожата, склона кон создавање на акни, одржувајќи оптимална рамнотежа помеѓу ефикасноста и подносливоста за употреба, во подолг врременски период, вклучително и во летото.
Производите од брендот BIRETIX, ја содржат патентираната технологија RetinSphere®, која овозможува моќна ретиноидна активност, без воопшто ризик од иритација и/или фотосензитизација, како и BIOPEP-15, молекула која оневозможува бактериска пролиферација.
Комбинацијата од овие две технологии, како и останатите активни компоненти , обезбедуваат индивидуализирани решенија како за адолесцентите, така и за возрасните, брзо и воочливо намалување на несовршеностите на кожата, склона кон акни.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.