Hotch Potch Little Gnomes’Hats Pale ale Пиво

Сочен Pale ale со освежителна цитрусна арома од Цитра хмељ, надополнет со аромите на слаткиот портокал и манго од хмељот Амарило. Со боја на кајсија и умерено маглив изглед кој додава сочност на ова пиво. Додадовме овес за пополно тело и малку лактоза за мазност.

Со своите 5,3% алкохол и неговата блага горчина го прави исклучително питок.

190 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.