ICE PROFESSIONAL Пилинг за скалп за сите типови на коса

Ензимски пилинг на скалпот за длабинско чистење на нечистотиите од фоликулот на косата.

  • АЛАНТОИН – ја навлажнува и омекнува косата и скалпот.
  • ОРГАНСКИ ЕКСТРАКТ ОД ДИВО НАНЕ – ефикасно го чисти и тонизира скалпот.
  • ОРГАНСКИ ЕКСТРАКТ ОД СИБИРИСКИ ЖЕНШЕН – има стимулирачки ефект на скалпот
  • ОРГАНСКИ ЕКСТРАКТ ОД САХАЛИНСКА КАЛП – го стимулира растот на косата

За да имате здрав скалп користете пилинг еднаш во 2 недели.

465 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.