ICE PROFESSIONAL TAME MY HAIR Масло за оштетена коса

Длабоко ги храни и ги исполнува порозните области на косата, исполнувајќи ги со неверојатен сјај. Ја измазнува структурата на косата и ги регенерира расцепените врвови.

  • МАСЛО ОД АЛТАЈСКИ МАСЛО – го храни и зајакнува
  • МАСЛОТО ОД СОНЦОГОГОРСКИ СЕМСКИ – спречува сувост и подуеност.
  • МАСЛО ОД ШИПКА го враќа интегритетот на надворешната кутикула и ги измазнува лушпите.
  • РАСТЕНСКИ ЕЛАСТИН – дава еластичност.

585 ден

Опис

Ставете неколку капки масло во дланките и нанесете рамномерно на влажна или сува коса. Не плакнете.
Циклопентасилоксан, фенил триметикон, фосфолипиди, сфинголипиди (комплекс на керамиди), масло од семе од амарантус спинозус (органско масло од амарант), масло од семе од Pinus Sibirica WH (органско масло од кедар), Hippophae Rhamnoides Anurganthic (Sebuuledus Oil) Органско сончогледово масло), екстракт од овошје Rubus Chamaemorus (екстракт од облачно грозје), масло од семе Linum Usitatissimum (органско масло од ленено семе), овошно масло Rosa Canina (органско масло од шипка), диметикон, диметиконол, токоферил протелиацетат, Парфем, бензил салицилат, хексил цинамал, линалол, гераниол, кумарин.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.