ICE PROFESSIONAL Тоник за сите типови коса

NATURA SIBERICA Ice Refresh Treat My Scalp Тоник за стимулирање на скалпот. Стимулирајте здрав раст на косата и спречувајте опаѓање. Алантоинот ја навлажнува и омекнува косата и скалпот. Органскиот екстракт од дива нане ефикасно го чисти и тонизира скалпот. Органскиот екстракт од сибирски женшен има стимулирачки ефект врз скалпот. Екстрактот од органски сахалински алги го стимулира растот на косата

 

675 ден

Опис

  • Андрогено опаѓање на косата: првите 2 недели секој ден. Следните 4 недели – 3 пати неделно. Реактивно опаѓање на косата: 2-3 пати неделно во текот на 10-12 недели.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.