INDOOR GARDEN CACTUS MIX Градина

Одржување:
– сончеви позиции
– полевање еднаш неделно, по малку (се полева супстратот)
– пресадување напролет

Висина: 8-10 cm

Дијаметар: 22-24 cm

 

 

1,817 ден

Опис

Градина од колекцијата Interior Garden на Indoor Garden, во уникатен, рачно изработен сад.
Латинско име на растението: Cactus mix

Факти: лесно се одржува, не бара особена нега, па може да да го одледуваат и зафатени луѓе.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.