INDOOR GARDEN CRASSULA SPP Градина

Одржување:
– интензивна светлина за сивозелени, а полусенка за зелени листови
– пролет и лето еднаш неделно, зима без полевање, а есен на 3 недели
– пресадување напролет

650 ден

Опис

Градина од колекцијата Simplicity на Indoor Garden, во уникатен, рачно изработен сад.
Латинско име на растението: Crassula spp.

Факти: Според источната филозофија привлекува пари и просперитет, помага во стабилизирање на финансиите.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.