INDOOR GARDEN BONSAI Градина

Одржување:
– индиректна светлина
– еднаш неделно (површината да се исуши меѓу две полевања)
– пресадување напролет

2,150 ден

Опис

Градина од колекцијата Elegance на Indoor Garden, во уникатен, рачно изработен сад.

Латинско име на растението: Pachira aquatica (bonsai)

Факти: Според источната филозофија привлекува пари и просперитет, симбол на добра среќа.

 

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.